Odbyło się szkolenie dla pierwszej grupy osób zainteresowanych przyłączeniem się do projektu „CGen korekcja”. Informacja o warsztatach dotarła do szerokiego grona odbiorców, stąd liczba zgłoszeń znacznie przekroczyła ilość dostępnych miejsc. W związku z tym do Poznania zaproszono w pierwszej kolejności osoby zajmujące się zawodowo korekcją racic. Uczestnictwo w projekcie ma w przyszłości stanowić wyznacznik jakości, stąd już na pierwszym szkoleniu zostały poruszone tematy związane z anatomią racic i etiologią schorzeń. Wykłady poprowadził światowej klasy specjalista, autorytet z zakresu rozpoznawania schorzeń i współtwórca “ICAR Atlas Zdrowia Racic” profesor Johann Kofler (Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu).
Podczas części praktycznej przeprowadzonej w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej szkoleniowiec zaprezentował cięcia lecznicze i zalecane metody terapii. Z kolei duże zaangażowanie ze strony uczestników pozwoliło na zorganizowanie warsztatów, które odbyły się w oborze należącej do PPHU Niwapol Sp. z o.o. Podczas tej części profesor Kofler prowadził weryfikację prawidłowego rozpoznawania schorzeń oraz ocenę umiejętności uczestników, wskazując osoby wyróżniające się profesjonalizmem podczas korekcji wykonywanej w ramach warsztatów.
Z opinią, którą profesor Kofler podzielił się z nami po przeprowadzeniu szkolenia, można zapoznać się poniżej:
Opinia o szkoleniu – prof. J. Kofler
Natomiast wywiad, w którym odpowiada na pytania związane ze zdrowotnością racic można przeczytać tutaj:
Wywiad – prof. J. Kofler
W czasie szkolenia odbyła się także oficjalna prezentacja pierwszej wersji aplikacji “CGen korekcja” przeznaczonej do rejestracji wyników korekcji. Podpisano umowy, na podstawie których korektorzy uzyskali bezpłatnie dostęp do aplikacji.
Z wypowiedziami korektorów, którzy przyłączyli się do projektu można zapoznać się poniżej:
Wywiady z uczestnikami projektu „CGen korekcja”